Pályaorientációs nap a 7-8. évfolyamon

Immár hagyományosan a 7-8. évfolyamok a pályaorientációs nap során a Dunaújvárosban szervezett középiskolákat bemutató pályaválasztási programon vesz részt.

Az MMK-ban tartott eseményen a gyerekek játékosan ismerhetik meg a különböző szakmákat, a környező települések középiskoláit. Minden évben sok élménnyel, rengeteg apró ajándékkal gazdagodva térnek haza. A tavalyi évben a vírushelyzet megakadályozta a program megszervezését, de szerencsére ebben az évben meg lehetett tartani a várt rendezvényt.

November 5-én különbusszal utazhattunk Dunaújvárosba. Az MMK-ban már kora reggel nagy volt a készülődés. A középiskolák külön termekben rendezhették be standjaikat, ahol bemutatták az általuk nyújtott képzéseket, szakmákat. Sok iskola készült játékos ügyességi, vagy logikai feladattal is. Több helyen kipróbálhatták a gyerekek a különböző szakmai fogásokat. Többek között lehetett sebeket ellátni, fodrászkodni, gyakorolni az újjáélesztést, csempézni, tetőt cserepezni, palacsintát sütni, injekciózni, sminkelni, pincérkedni, falat festeni, kézműves ajándékokat készíteni stb. A vállalkozó kedvű gyerekek mindenhol ajándékot kaptak. Több helyen ételkóstolóval kedveskedtek. A szakács-, cukrászképzés bemutatása során elkészült finomságokat a gyerekek meg is ehették. A programot látványos tornabemutatókkal is gazdagították a szervezők.

A rendkívül sokoldalú, kiemelkedően magas színvonalú, gazdag program során sokat tanulhatott, és nagyon jól szórakozhatott minden résztvevő.

info@szentmiklosiskola.h

+36-30 313-0034