Ballagás

Elbúcsúzott a 8. osztály

Minden tanulónak fontos állomás az életében a 8. osztály. Körvonalazódik jövendő életpályája a pályaválasztással. Júniusban búcsút kell vennie iskolájától, ahol sok évet töltött el. A búcsúzásnak vannak vidámabb, meghatóbb, könnyebb, nehezebb, meghittebb pillanatai is.

Bolondballagás

Sok gyakorlás, próba, megbeszélés után június 14-én először az iskolában mutatta be bolondballagási műsorát a ballagó osztály. Rövid képekben jelenítették meg az osztály történetét, vidám párbeszédekben felidézve az elmúlt éveket.  Ezután zeneszóval vonultak a község utcáin, és több intézményben is bemutatták műsorukat. Mindenütt kedves vendéglátásban volt részünk.

Ezúton is köszönjük a vendégszeretetet!

Szerenád

Az iskolai élet utolsó előtti estéjén tanáraik munkáját szerenáddal köszönték meg. Körbelátogatták a helybéli tanárokat, majd az iskola autóbuszával, valamint egy apuka közreműködésével a vidéken lakó pedagógusokat is köszöntötték. Szívélyes fogadtatás, vendéglátás, búcsúajándékok várták a tanulókat. Sok megható pillanat, könnyes búcsúzás töltötte be az estét.

Bankett

A szülők vacsorával, tortával látták vendégül a gyerekeket a Levendulakertben. Vacsora után fotókkal idézték fel a gyerekek a múltat, sokat nevetve egykori önmagukon.

Ballagás, tanévzáró

Június 18-án ismét virágba, ünnepi külsőbe öltözött az iskola. Délután került sor a ballagási- és tanévzáró ünnepélyre. A ballagás előtt utolsó meglepetésként a konyhásnénik vendégelték meg a ballagókat. Az osztályban elköszöntek az osztályfőnöktől, egymástól. A szülők itt adhatták át csokraikat gyermeküknek. Kölcsönösen megköszönték egymás munkáját az osztályfőnökkel. Az ünnepélyes kivonulás után következett a ballagási ünnepség. Megható búcsúbeszédek, versek, a 7. évfolyamosok búcsúztató műsora, majd a köszönet virágainak átadása tette felejthetetlenné az ünnepséget.

Ezután a tanévzáró ünnepély első részében az első osztályosok mondtak verset. A tanévzáró beszéd után a jutalomkönyvek, oklevelek, díjak átadása történt meg. Sok tanuló kapott jutalomkönyvet, ki szorgalmáért, ki kitűnő vagy jeles bizonyítványáért, ki példamutató, udvarias magatartásáért, ki a tanulmányi versenyeken való sikeres szerepléséért.

Rabóczki Anita