Hírek

Előadások a biztonságos internethasználatról

November végén iskolánk tanulói a biztonságos internethasználatról hallhattak előadásokat – kiegészítve ezzel a digitális kultúra tanórákat. Az előadást Matusek Zsuzsanna, az Országos Gyermekvédő Liga vezetője, a Saferinternet munkatársa tartotta.

Az alsósok rajzfilmek segítségével tanulták meg, mit szabad az interneten közzétenni és mi az, amit tilos megosztani másokkal. A felsőtagozaton az 5-6. évfolyamosok az internetes játékok veszélyeiről, az ottani kapcsolattartásról és a személyes adataik kiadásának súlyos következményeiről hallhattak egy rendkívül tartalmas és tanulságos előadást. Megtanulták a gyerekek, hogyan lehet védekezni a virtuális világ csalóival és az olyan felnőttekkel szemben, akik kiskorúnak adják ki magukat csak azért, hogy aztán később egy találkozóra el tudják csalni őket. A 7-8. évfolyamosoknak az interneten terjedő - és a ma már kimondottan az ő általuk használt platformokon megjelelő - szexuális tartalmakról és azok veszélyeiről, káros hatásairól adott elő.

Mindegyik előadás rendkívül hasznosnak bizonyult, a gyerekek rengeteg új ismerettel gazdagodtak. Köszönjük az előadónak a lehetőséget és az ajándékokat, amit a gyerekeknek hozott.

Farkas-Mondovics Miléna

Csengetési rend

1. óra:           08.00 –  08.45

2. óra:          09.00 –  09.45

3. óra:          09.55 –  10.40

4. óra:          10.55 –  11.40

5. óra:          12.00 –  12.45

6. óra:          13.05 –  13.50

7. óra:          14.10 –  14.55

8. óra:          15.05 –  15.50


  

Kapcsolat

    2425 Nagykarácsony, Rákóczi u. 10.

       info@szentmiklosiskola.h

          +36-30 313-0034

       www.szentmiklosiskola.hu

 

Orbán Istvánné

igazgató

orbanne.aniko@szentmiklosiskola.hu

 

Stróblné Fábián Terézia 

igazgatóhelyettes

stroblne.terezia@szentmiklosikola.hu

 

Szabó Eszter

gazdasági ügyintéző/iskolatitkár

szabo.eszter@szentmiklosiskola.hu

 

©2021 Szent Miklós Általános Iskola