Hírek

Mikulás napi vetélkedő

Nagykarácsonyban, a Szent Miklós Általános Iskolában 2023. december 6-án, Szent Miklós napján immár második alkalommal rendeztük meg a MIKULÁSPRÓBA elnevezésű komplex műveltségi és sportvetélkedőt.

A versenyt egyházmegyénk iskoláinak 3. és 4. osztályos tanulói részére hírdettük meg. Nagy örömünkre nyolc iskola 9 csapata küldte vissza a jelentkezési lapot.

Mivel a feladatokat a Szent Miklós legenda és a nagyvilág Mikulásváró szokásai témák köré terveztük, a felkészüléshez segítségként minden csapatnak kiküldtük a „Szent Miklós legendája”, valamint a „Mikulás szokások a nagyvilágban” című szöveget.  Előzetes feladatként pedig azt kértük, hogy díszítsenek fel egy nyitható fedelű cipősdobozt, amit hozzanak magukkal.

A verseny napjára kicsit megtréfált minket az időjárás. Eső, helyenként ónos eső nehezítette a közlekedést, Nagykarácsonyban pedig hatalmas pelyhekben hullott a hó. Kilenc óra felé megérkezett az első, s mint utólag kiderült az egyetlen lemondás, amit természetesen – a kialakult közlekedesi viszonyokra tekintettel - teljes mértékben megértettünk.

A következő órákban izgalommal vártuk a résztvevőket, s nagy örömünkre egymás után érkeztek meg a csapatok: Sárszentágotáról a Szent Ágota Általános Iskola MIKULÁS OSZTAG és HÓPIHÉK; Ráckevéről a Szent Imre Katolikus Általános Iskola SZÁNHÚZÓ MANÓK; Morról a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola RÉNSZARVASOK; Lajoskomáromból a Gesztenyefasori Szent Márton Általános Iskola GESZTENYÉK; Bicskéről a Szent László Általános Iskola RÉNSZARVASOK; Érdről a Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Gimnázium BUNDÁS MIKULÁS; Alsószentivánból a Fatimai Boldogasszony Általános Iskola és Óvoda BOLDOGASSZONY HÉTPRÓBÁSAI csapata. Hozzájuk csatlakozott iskolánkból a CSILLAGFÉNY csapat.

Orbán Istvánné igazgató köszöntője és a közös imádság után kezdetét vette a vetélkedő. A versenyt két fordulóban – forgószínpad szerűen - bonyolítottuk le. A csapatok a műveltségi vetélkedő mellett sportos feladatokban is összemérték ügyességüket.

A verseny ideje alatt hatalmas pelyhekben hullott a hó, ami varázslatos hangulatot biztosított rendezvényünknek.

A műveltségi vetélkedőn öt feladat megoldásával bizonyíthatták felkészültségüket a csapatok:

 • 15 kérdésből álló kvíz kitöltése a Szent Miklós legendához kapcsolódóan
 • a teremben elrejtett - az ünnepkör kifejezéseihez kapcsolódó - vonalkódokon szereplő meghatározások segítségével szórejtvény megoldása
 • a Szent családot és a Három királyokat ábrázoló puzzle-k kirakása
 • a karácsonyi ünnepkör alapszavait tartalmazó idegen nyelvi (angol, német) rejtvény megoldása, az idegen nyelv ismerettel még nem rendelkező csapat részére szókereső feladat
 • Anna leveleinek elhelyezése a különböző országok Mikulásainak (Mikulás, Santa Claus, Babbo Natale, Pére Noel, Joulupukki) megcímzett borítékokba.

A sportvetélkedőn öltöztetős, célbadobós, „szánhúzós”, labdavezetéses, labdakereséses feladatokban mérhették össze ügyességüket a csapatok.

A feladatok változatosak és érdekesek voltak, az elért eredmények pedig azt mutatták, hogy igen alaposan és szorgalmasan készültek fel a csapatok a megmérettetésre. Minden versenyző megérdemelte az elismerő MIKULÁS TUDORA címet.

A próbák során szerzett pontszámokat édességre váltottuk, amit a csapatok az előzetes feladatként elkészített feldíszített dobozban gyűjtöttek, s reményeink szerint később jóízűen el is fogyasztottak.

A verseny végeztével jól esett a finom uzsonna, melyhez a süteményeket a szülői közösség tagjai sütötték nagy szeretettel.

A csapatok melletti házigazdai teendőket felső tagozatos diákjaink látták el.

A MIKULÁSPRÓBA az eredményhírdetéssel zárult. Minden résztvevő emléklapban, a helyezést elért csapatok pedig oklevélben és könyvjutalomban részesültek.

A második helyen egyenlő pontszámot elért csapatok között a feldíszített cipősdobozok  külleme, díszítésének ötletessége, illetve a puzzle kirakásának gyorsasága döntött.

A MIKULÁSPRÓBA végeredménye:

               I. helyezett: SZÁNHÚZÓ MANÓK Szent Imre Katolikus Általános Iskola Ráckeve

               II. helyezett: BUNDÁS MIKULÁS Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Gimnázium Érd

              III. helyezett: GESZTENYÉK Gesztenyefasori Szent Márton Általános Iskola Lajoskomárom

 

Az eredményhírdetés végeztével a BUNDÁS MIKULÁS csapat az érdi Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Gimnázium diákjai nevében Tamási József atya tollából: Ének a Mikulásnak című csodálatos dallalzárta a rendezvényt. 

Köszönjük a résztvevő csapatoknak és kísérőiknek, hogy eljöttek iskolánkba, s együtt ünnepelhettünk ezen a szép napon! Köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját! Hálás szívvel köszönjük a sárszentágotail Szent Ágota Általános Iskola kedves ajándékát, valamint az érdi Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Gimnázium csodálatos előadását! Hálás szívvel köszönjük a Székesfehérvári Egyházmegye anyagi támogatását!

Reméljük, hogy versenyünkkel hagyományt teremthetünk, s találkozunk 2024. december 6-án, Szent Miklós napján itt Nagykarácsonyban a Szent Miklós Általános Iskolában!

 

A Szent Miklós Általános Iskola alkalmazotti közössége nevében:

 

                                                                                                  Stróblné Fábián Teréz

Nagykarácsonyban, a Szent Miklós Általános Iskolában 2023. december 6-án, Szent Miklós napján immár második alkalommal rendeztük meg a MIKULÁSPRÓBA elnevezésű komplex műveltségi és sportvetélkedőt.

A versenyt egyházmegyénk iskoláinak 3. és 4. osztályos tanulói részére hírdettük meg. Nagy örömünkre nyolc iskola 9 csapata küldte vissza a jelentkezési lapot.

Mivel a feladatokat a Szent Miklós legenda és a nagyvilág Mikulásváró szokásai témák köré terveztük, a felkészüléshez segítségként minden csapatnak kiküldtük a „Szent Miklós legendája”, valamint a „Mikulás szokások a nagyvilágban” című szöveget.  Előzetes feladatként pedig azt kértük, hogy díszítsenek fel egy nyitható fedelű cipősdobozt, amit hozzanak magukkal.

A verseny napjára kicsit megtréfált minket az időjárás. Eső, helyenként ónos eső nehezítette a közlekedést, Nagykarácsonyban pedig hatalmas pelyhekben hullott a hó. Kilenc óra felé megérkezett az első, s mint utólag kiderült az egyetlen lemondás, amit természetesen – a kialakult közlekedesi viszonyokra tekintettel - teljes mértékben megértettünk.

A következő órákban izgalommal vártuk a résztvevőket, s nagy örömünkre egymás után érkeztek meg a csapatok: Sárszentágotáról a Szent Ágota Általános Iskola MIKULÁS OSZTAG és HÓPIHÉK; Ráckevéről a Szent Imre Katolikus Általános Iskola SZÁNHÚZÓ MANÓK; Morról a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola RÉNSZARVASOK; Lajoskomáromból a Gesztenyefasori Szent Márton Általános Iskola GESZTENYÉK; Bicskéről a Szent László Általános Iskola RÉNSZARVASOK; Érdről a Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Gimnázium BUNDÁS MIKULÁS; Alsószentivánból a Fatimai Boldogasszony Általános Iskola és Óvoda BOLDOGASSZONY HÉTPRÓBÁSAI csapata. Hozzájuk csatlakozott iskolánkból a CSILLAGFÉNY csapat.

Orbán Istvánné igazgató köszöntője és a közös imádság után kezdetét vette a vetélkedő. A versenyt két fordulóban – forgószínpad szerűen - bonyolítottuk le. A csapatok a műveltségi vetélkedő mellett sportos feladatokban is összemérték ügyességüket.

A verseny ideje alatt hatalmas pelyhekben hullott a hó, ami varázslatos hangulatot biztosított rendezvényünknek.

A műveltségi vetélkedőn öt feladat megoldásával bizonyíthatták felkészültségüket a csapatok:

 • 15 kérdésből álló kvíz kitöltése a Szent Miklós legendához kapcsolódóan
 • a teremben elrejtett - az ünnepkör kifejezéseihez kapcsolódó - vonalkódokon szereplő meghatározások segítségével szórejtvény megoldása
 • a Szent családot és a Három királyokat ábrázoló puzzle-k kirakása
 • a karácsonyi ünnepkör alapszavait tartalmazó idegen nyelvi (angol, német) rejtvény megoldása, az idegen nyelv ismerettel még nem rendelkező csapat részére szókereső feladat
 • Anna leveleinek elhelyezése a különböző országok Mikulásainak (Mikulás, Santa Claus, Babbo Natale, Pére Noel, Joulupukki) megcímzett borítékokba.

A sportvetélkedőn öltöztetős, célbadobós, „szánhúzós”, labdavezetéses, labdakereséses feladatokban mérhették össze ügyességüket a csapatok.

A feladatok változatosak és érdekesek voltak, az elért eredmények pedig azt mutatták, hogy igen alaposan és szorgalmasan készültek fel a csapatok a megmérettetésre. Minden versenyző megérdemelte az elismerő MIKULÁS TUDORA címet.

A próbák során szerzett pontszámokat édességre váltottuk, amit a csapatok az előzetes feladatként elkészített feldíszített dobozban gyűjtöttek, s reményeink szerint később jóízűen el is fogyasztottak.

A verseny végeztével jól esett a finom uzsonna, melyhez a süteményeket a szülői közösség tagjai sütötték nagy szeretettel.

A csapatok melletti házigazdai teendőket felső tagozatos diákjaink látták el.

A MIKULÁSPRÓBA az eredményhírdetéssel zárult. Minden résztvevő emléklapban, a helyezést elért csapatok pedig oklevélben és könyvjutalomban részesültek.

A második helyen egyenlő pontszámot elért csapatok között a feldíszített cipősdobozok  külleme, díszítésének ötletessége, illetve a puzzle kirakásának gyorsasága döntött.

A MIKULÁSPRÓBA végeredménye:

helyezett: SZÁNHÚZÓ MANÓK Szent Imre Katolikus Általános Iskola Ráckeve

 1. helyezett: BUNDÁS MIKULÁS Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános
  Iskola és Gimnázium Érd

III. helyezett: GESZTENYÉK Gesztenyefasori Szent Márton Általános Iskola Lajoskomárom

Az eredményhírdetés végeztével a BUNDÁS MIKULÁS csapat az érdi Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Gimnázium diákjai nevében Tamási József atya tollából: Ének a Mikulásnak című csodálatos dallalzárta a rendezvényt. 

Köszönjük a résztvevő csapatoknak és kísérőiknek, hogy eljöttek iskolánkba, s együtt ünnepelhettünk ezen a szép napon! Köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját! Hálás szívvel köszönjük a sárszentágotail Szent Ágota Általános Iskola kedves ajándékát, valamint az érdi Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Gimnázium csodálatos előadását! Hálás szívvel köszönjük a Székesfehérvári Egyházmegye anyagi támogatását!

Reméljük, hogy versenyünkkel hagyományt teremthetünk, s találkozunk 2024. december 6-án, Szent Miklós napján itt Nagykarácsonyban a Szent Miklós Általános Iskolában!

 

A Szent Miklós Általános Iskola alkalmazotti közössége nevében:

 

                                                                                                  Stróblné Fábián Teréz

Nagykarácsonyban, a Szent Miklós Általános Iskolában 2023. december 6-án, Szent Miklós napján immár második alkalommal rendeztük meg a MIKULÁSPRÓBA elnevezésű komplex műveltségi és sportvetélkedőt.

A versenyt egyházmegyénk iskoláinak 3. és 4. osztályos tanulói részére hírdettük meg. Nagy örömünkre nyolc iskola 9 csapata küldte vissza a jelentkezési lapot.

Mivel a feladatokat a Szent Miklós legenda és a nagyvilág Mikulásváró szokásai témák köré terveztük, a felkészüléshez segítségként minden csapatnak kiküldtük a „Szent Miklós legendája”, valamint a „Mikulás szokások a nagyvilágban” című szöveget.  Előzetes feladatként pedig azt kértük, hogy díszítsenek fel egy nyitható fedelű cipősdobozt, amit hozzanak magukkal.

A verseny napjára kicsit megtréfált minket az időjárás. Eső, helyenként ónos eső nehezítette a közlekedést, Nagykarácsonyban pedig hatalmas pelyhekben hullott a hó. Kilenc óra felé megérkezett az első, s mint utólag kiderült az egyetlen lemondás, amit természetesen – a kialakult közlekedesi viszonyokra tekintettel - teljes mértékben megértettünk.

A következő órákban izgalommal vártuk a résztvevőket, s nagy örömünkre egymás után érkeztek meg a csapatok: Sárszentágotáról a Szent Ágota Általános Iskola MIKULÁS OSZTAG és HÓPIHÉK; Ráckevéről a Szent Imre Katolikus Általános Iskola SZÁNHÚZÓ MANÓK; Morról a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola RÉNSZARVASOK; Lajoskomáromból a Gesztenyefasori Szent Márton Általános Iskola GESZTENYÉK; Bicskéről a Szent László Általános Iskola RÉNSZARVASOK; Érdről a Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Gimnázium BUNDÁS MIKULÁS; Alsószentivánból a Fatimai Boldogasszony Általános Iskola és Óvoda BOLDOGASSZONY HÉTPRÓBÁSAI csapata. Hozzájuk csatlakozott iskolánkból a CSILLAGFÉNY csapat.

Orbán Istvánné igazgató köszöntője és a közös imádság után kezdetét vette a vetélkedő. A versenyt két fordulóban – forgószínpad szerűen - bonyolítottuk le. A csapatok a műveltségi vetélkedő mellett sportos feladatokban is összemérték ügyességüket.

A verseny ideje alatt hatalmas pelyhekben hullott a hó, ami varázslatos hangulatot biztosított rendezvényünknek.

A műveltségi vetélkedőn öt feladat megoldásával bizonyíthatták felkészültségüket a csapatok:

 • 15 kérdésből álló kvíz kitöltése a Szent Miklós legendához kapcsolódóan
 • a teremben elrejtett - az ünnepkör kifejezéseihez kapcsolódó - vonalkódokon szereplő meghatározások segítségével szórejtvény megoldása
 • a Szent családot és a Három királyokat ábrázoló puzzle-k kirakása
 • a karácsonyi ünnepkör alapszavait tartalmazó idegen nyelvi (angol, német) rejtvény megoldása, az idegen nyelv ismerettel még nem rendelkező csapat részére szókereső feladat
 • Anna leveleinek elhelyezése a különböző országok Mikulásainak (Mikulás, Santa Claus, Babbo Natale, Pére Noel, Joulupukki) megcímzett borítékokba.

A sportvetélkedőn öltöztetős, célbadobós, „szánhúzós”, labdavezetéses, labdakereséses feladatokban mérhették össze ügyességüket a csapatok.

A feladatok változatosak és érdekesek voltak, az elért eredmények pedig azt mutatták, hogy igen alaposan és szorgalmasan készültek fel a csapatok a megmérettetésre. Minden versenyző megérdemelte az elismerő MIKULÁS TUDORA címet.

A próbák során szerzett pontszámokat édességre váltottuk, amit a csapatok az előzetes feladatként elkészített feldíszített dobozban gyűjtöttek, s reményeink szerint később jóízűen el is fogyasztottak.

A verseny végeztével jól esett a finom uzsonna, melyhez a süteményeket a szülői közösség tagjai sütötték nagy szeretettel.

A csapatok melletti házigazdai teendőket felső tagozatos diákjaink látták el.

A MIKULÁSPRÓBA az eredményhírdetéssel zárult. Minden résztvevő emléklapban, a helyezést elért csapatok pedig oklevélben és könyvjutalomban részesültek.

A második helyen egyenlő pontszámot elért csapatok között a feldíszített cipősdobozok  külleme, díszítésének ötletessége, illetve a puzzle kirakásának gyorsasága döntött.

A MIKULÁSPRÓBA végeredménye:

 1. helyezett: SZÁNHÚZÓ MANÓK Szent Imre Katolikus Általános Iskola Ráckeve
 2. helyezett: BUNDÁS MIKULÁS Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános
  Iskola és Gimnázium Érd

III. helyezett: GESZTENYÉK Gesztenyefasori Szent Márton Általános Iskola Lajoskomárom

Az eredményhírdetés végeztével a BUNDÁS MIKULÁS csapat az érdi Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Gimnázium diákjai nevében Tamási József atya tollából: Ének a Mikulásnak című csodálatos dallalzárta a rendezvényt. 

Köszönjük a résztvevő csapatoknak és kísérőiknek, hogy eljöttek iskolánkba, s együtt ünnepelhettünk ezen a szép napon! Köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját! Hálás szívvel köszönjük a sárszentágotail Szent Ágota Általános Iskola kedves ajándékát, valamint az érdi Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Gimnázium csodálatos előadását! Hálás szívvel köszönjük a Székesfehérvári Egyházmegye anyagi támogatását!

Reméljük, hogy versenyünkkel hagyományt teremthetünk, s találkozunk 2024. december 6-án, Szent Miklós napján itt Nagykarácsonyban a Szent Miklós Általános Iskolában!

 

A Szent Miklós Általános Iskola alkalmazotti közössége nevében:

 

                                                                                                  Stróblné Fábián Teréz

Csengetési rend

1. óra:           08.00 –  08.45

2. óra:          09.00 –  09.45

3. óra:          09.55 –  10.40

4. óra:          10.55 –  11.40

5. óra:          12.00 –  12.45

6. óra:          13.05 –  13.50

7. óra:          14.10 –  14.55

8. óra:          15.05 –  15.50


  

Kapcsolat

    2425 Nagykarácsony, Rákóczi u. 10.

       info@szentmiklosiskola.h

          +36-30 313-0034

       www.szentmiklosiskola.hu

 

Orbán Istvánné

igazgató

orbanne.aniko@szentmiklosiskola.hu

 

Stróblné Fábián Terézia 

igazgatóhelyettes

stroblne.terezia@szentmiklosikola.hu

 

Szabó Eszter

gazdasági ügyintéző/iskolatitkár

szabo.eszter@szentmiklosiskola.hu

 

©2021 Szent Miklós Általános Iskola